Наталија Тодоровић - СТИХОВАЊЕ

 

I

Нисте превише.
Баш сте како треба овде и сада.

Неке кише падну да оживе цвет, 
а неке да га саломе из корена.
Обе су ту да нас нечему науче.

Немојте ломити кључ 
можда то само нису ваша врата.


II 
Ниси знала, али било је у реду. 
Ниси имала одговоре
и није било страшно,
било је само живо.
Била си само ти
и то све што треба бити.

И кад мислиш да си сама
тад заправо највише имаш себе. 
Успела си.
Мала девојчица у теби је поносна.

Коментари