ГЛЕДАМ ТЕ
Некад бих стресла сву твоју
прошлост са ревера
Дунем у њу
да нестане, да је нема.
Гледам те..
Храмљеш, а потрчао би као дечак несташни
Што се храбар у прса бије
Што се уплашен од олује крије
И трчи у загрљај раширене руке..
Тамо где је најсигурније, најтоплије..
Гледам те..
У очима море
Сјаја...
Море туге...
И широки осмех...
Који се гласно смеје
и кад је ведро и кад није...
Гледам те...
Можда је теби таквом..
Љубав друго име..

Коментари
Постави коментар