ЕМОЦИЈЕ У СПЛЕТУ
ти си био човјек
за ког сам могла да гарантујем
како не би дозволио
да ми длака са главе падне
а камали сузе да ми лију низ образ
шта ти се десило
па мислиш да те не заслужујем
да је у реду исплакати океан
све то ставити на папир
и правити се да је то
дио мог стваралаштва
док не разумијеш довољно добро
ни једну једину ријеч
а толико сам се трудила
да ти напишем пјесму
понеко писмо
о теби
о љубави
о нама
о свему што је било
или је могло бити
мислила сам
да ти значи(м)
па сам сваки пут
једва чекала
да ти покажем
нешто ново
и поносно причам о томе
како сам ипак
пронашла себе
наивно сам вјеровала
да си срећан
поносан
али зашто би био
кад си ме довео до тога
да си ме скројио
од бола
само за себе
нешто попут марионете
повлачио си конце
и једини у рукама
имао све моје емоције
само ти си могао
да их ставиш
под стаклено звоно
будеш свјестан
колико вриједе
или једноставно
да их згазиш агресивно
као пушач
последњу цигарету
без кинте у џепу
не брини
не осуђујем
поштујем избор
само пази
можда овог пута
будем ја та
која повуче конце
од којих ће да ти
зависи све

Коментари
Постави коментар