![]() |
| Група ученика старијих основаца ОШ "9. српска бригада" Бољевац ЈУНАЦИ НАШЕГ ДОБА |
Ми пишемо, охрабријемо, лутамо, ми смо јунаци! Охрабрујемо оне који немају довољно самопоуздања да изађу на сцену и да кажу ово сам ја, и охрабрујемо сами себе. Наша врата су свима отворена.
Поред охрабривања, ми пишемо, и то не било шта. И то не неке тамо песме. Пишемо наша осећања, поглед на свет, нашу борбу са светом, о томе како лутамо...
Наше песме су се нашле у школском електронском часопису, неке су чак доспеле у ФунЗине часопису. Неке су су освојиле награде, неке су завршиле у Миријевским Орфеју.
За сад имали смо два наступа у нашем родном граду, Бољевцу, један у Зајечару и један у Алексинцу.
Наш први насутуп у Бољевачкој Галерији, био је 21.03.2022., што је посебан датум, то је Светски дан поезије. Поред тога 21.03. је такође дан шума и дан особа са Дауновим синдромом. То вече било је посвећено и шумама, и поезији, и особама са Дауновим синдромом.
Наш други наступ у Бољевцу био је поводом 124 рођендана Десанке Максимовић. То вече смо рецитовали њене песме, песме Мике Антића и, наравно, своје песме.
У Алексинцу поред наступа са песмама, имали смо научну конференцију, Мали Караџић, ту учествује неколико нас. Тамо смо читали по једну песму, по избору.
У Зајечару, имали смо фестивал младих песника. Тај фестивал траје већ 36 година. И по први пут, су учествовали ученици основних школа, и песме су нам отштампане у ФунЗине часопису. Ту смо упознали Босанског песника, Шима Ешића.
Поред свега тога, ми се и боримо, за нас, за млађе, за старије. Боримо се да има више песника, да и ти који пишу, а скривају се, имају довољно самопоуздања, храбрости да изађу на видело.
Наш највећи циљ јесте тај да променимо свест људи о поезији, да је људи схвате иоле озбиљније. Да променимо свест деце кад је у питању поезија. Да је и деца боље виде и боље разумеју. У овоме су укључена и деца нижих разреда.
Ми пишемо пишемо и не плашимо се! Ми смо јунаци!




Коментари
Постави коментар