О СЕБИ... - Неира Чичић

 


О СЕБИ... - Неира Чичић


Ја сам ти оно дете уметности, 

и севдаха, 

и мерака, 

и књига, 

и Моцарта и Бетовена, 

и Андрића и Селимовића, 

а и Балашевића и Драгојевића. 

И мала од Боке, 

и сањар морске љубави, 

и заљубљеник у скалине 

и црне маслине, 

и  добру чашу вина. 

Жена, а девојчица. 

Жена Новљана, 

ћерка мора и мандолине. 

Живим за песак и плаво 

испод и изнад себе. 

Сањам о пучини, 

док животарим на обали. 

Необично обична у црвеном,

своја на своме у жутом. 

Са црвеним ружем

и мало руменила од Сунца. 

У топлесу, 

тамо где га не сме бити. 

Огољена, 

где су сви голи. 

Обучена, 

тамо где највише нудиста има. 

Да, то сам ја. 

И пргава, 

и свађалица, 

и Чупа, 

и прва ћерка, 

и плачљивица, 

и она која је увек насмејана, 

и брбљивица, 

и она што је као мала била "иста тата", 

и она што је као девојка, 

"иста мама", 

и она што неће ћутати кад види неправду, 

која ће викати кад сви буду ћутали, 

заправо, 

она која не престаје да прича. 

И осетљива као мимоза, 

а имам најјачи иктус на свету. 

И таква сам ти ја

контраст за контрастом. 

И жена, и девојчица. 

И мила, и одбојна. 

И вазда насмејана на мору. 

Једна таква. 

своја, а за сваког.


Јер ,,жена сам мерака, и ни за чији мерак"

и тако ће бити док је Сунца над Јадраном.




Неира Чичић рођена је 2005. године у Новој Вароши. Од малена ужива у књижевности и сања да напише нешто вредно пажње. 
Завршна је година гимназије у Новој Вароши, жели да упише журналистику, јер поред љубави према књижевности, има и велику љубав према јавном наступу. Поприлично је амбициозна и верује да ће успети у својим намерама.





Коментари